Blog

Aplikacja na nk.pl developers

nk_app_logo

Obecnie nie ma zbyt wiele informacji na temat aplikacji na nk.pl i ich obsługi od strony uzytkowej dlatego postaram się nieco przybliżyć ten temat.

Zaczynamy od odwiedzenia strony: https://developers.nk.pl/developers/ →.
Pierwszym krokiem jest zalogowanie do panelu twórców aplikacji, można to wykonać jedynie poprzez połączenie z kontem na nk.pl.

Aby utworzyć aplikację dla naszej strony należy kliknąć link po lewej: Nowa strona →

Podczas zakładania aplikacji dostępne jest kilka pól konfiguracyjnych, których przykładowa konfiguracja została przedstawiona na załączonym screenie. Screen przedstawia konfigurację dla skryptu IPS-CMS, jeśli zakładasz aplikację dla własnego skryptu, musisz uzupełnić pola wg własnej struktury plików.

Ustawienia aplikacji nk.pl

Po uzupełnieniu pól klikamy Dodaj i naszym oczom ukazuje się ekran podsumowujący z danymi naszej aplikacji, już tutaj można skopiować klucz aplikacji, który będzie potrzebny podczas konfigurowania połączenia.

Kolejno przechodzimy na stronę edycji ustawień aplikacji( Moje Strony > Zmień Ustawienia ) i kopiujemy Sekret aplikacji znajdujący się na samym dole

Jeśli Sekret jest zablokowany przed odczytem, wyszukujemy w źródle strony ciąg


<input id="_secret_id" name="secret" disabled="disabled" type="text" value="TUTAJ SEKRET" maxlength="524288"/>

Skopiowane klucz i sekret wpisujemy w Panelu Administracyjnym w zakładce Aplikacje lub w pliku konfiguracyjnym własnego skryptu.

Skrypty PHP IPS